Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Kadın

İç Çamaşırları Hakkında Yapılan Hatalar

İç Çamaşırları Hakkında Muhtemelen Hepimizin Yaptığı Hatalar

İç Çamaşırları Hakkında Muhtemelen Hepimizin Yaptığı Hatalar

İç Çamaşırları Hakkında Muhtemelen Hepimizin Yaptığı Hatalar, Kendiniz için en doğrusunu seçin! Yeni iç çamaşırları almamak!

"Nasıl olsa kimse görmüyor" diyerek iç çamaşırlarımıza gereken önemi vermiyoruz. Ama aslında çok büyük hata yapıyoruz. Sonuçta dışımız kadar içimize giydiklerimiz de çok önemli. Ayrıca yaptığımız hatalar hiç de istemediğimiz sonuçlar doğurabilir bize. Gelin bu hatalar nelermiş hep birlikte görelim!

Pamuk iç çamaşırları giymemek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Evet, pamuk iç çamaşırlarının en seksi seçim olmadığının biz de farkındayız; ama kendilerinin en sağlıklı seçim olduğu ortada! İpek ve sentetik iç çamaşırları vajinanızın havasız kalmasına ve nemin genital bölgenizde sıkışmasına neden olur. Bu da hiç de istemediğiniz mantar ve bakteri enfeksiyonu vakalarına yol açabilir! Yine de sentetik ve daha seksi görünen iç çamaşırları giymek istiyorsanız bunları daha özel günlere saklamanızı ve normal günlerinizde pamuk iç çamaşırlar tercih etmenizi öneririz!

Tanga giymek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Tangalar dar pantolonlarınızdan belli olan iç çamaşırı izlerinden kurtulmanın elbette en muhteşem yolu olsa da son derece rahatsız edici riskleri de kendileriyle birlikte getiriyorlar maalesef. Eğer anüs bölgenizde bakteri oluşumları var ise tangalar bu bakterilerin kolayca vajinanıza ve üretranıza ulaşmasını sağlar. Bu da inanın hiç istemediğiniz sonuçlar doğurur.
Eğer bu sizin için yeterince rahatsız edici değilse şuna ne dersiniz: Tanganın rektumunuzda oluşturduğu rahatsızlıktan ötürü derinizde katlanmalara ve et benleri oluşumuna neden olabilir. Evet, rektumunuzda. Uzmanlar pamuk tangalar kullanmayı, aynı tangayı uzun süre kullanmamayı ve kendinizi temiz tutmanızı önerse de sizce de gerçekten bu riske değer mi?

Uyurken iç çamaşırı giymek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Evet, bu fikir size hiç de hoş gelmeyebilir. Ama tamamen çıplak uyuyun demiyoruz size elbette. Pijamalarınızın altına daima iç çamaşırı giymek zorunda değilsiniz diyoruz sadece. Daha önce de söylediğimiz gibi genital bölgenizde sıkışıp kalan nem çeşitli mantar ve bakteri enfeksiyonlarına neden olabilir ve 7/24 iç çamaşırı giymek bu riski kesinlikle çok daha fazla artırıyor.
Uzmanların bu konudaki tavsiyesi her gece olmasa da haftada bir iki gece iç çamaşırsız uyuyup genital bölgenize nefes aldırmanız. Belki gelişimi siz de fark edersiniz?

Gün içinde iç çamaşırı giymemek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Sırf genital bölgeniz nefes alsın diye de sakın 7/24 iç çamaşırsız gezmeye çalışmayın! Elbette vajinanızın hava alması çok güzel bir fikir gibi gelebilir kulağa, ama dar jeanlerin moda olduğu günümüzde değil! Dar jeanler iç çamaşırı giymezseniz sürtünmeden dolayı gün içinde vajinanızda tahrişlere ve kesiklere neden olabilir. Bu tür yaralar da kolayca enfeksiyon kapan yaralardır. Sanırız siz ne demek istediğimizi anladınız...

Yanlış beden iç çamaşırı giymek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Elbette hiç birimiz sürekli bizi rahatsız eden aşırı bol iç çamaşırlarını giymek istemeyiz, ama düşündüğünüzün tam aksine dar iç çamaşırları giymek de son derece kötü sonuçlara yol açabilir. Hatta çok daha kötü! Sonuçta vücudumuzun hangi bölgesine aşırı dar bir kıyafet giyersek giyelim o bölgemiz sıkışma ve sürtünmeden dolayı kolayca tahriş olabilir, derimiz zedelenebilir. Durum genital bölgemizde de farklı değil!

Tekrar tekrar söylüyoruz: Sonuçta aşırı dar iç çamaşırları da vajinanızın nefes almasını engelleyeceğinden mantar ve bakteri enfeksiyonlarına anında davetiye oluşturmuş olursunuz! Bakın bu gerçekten ciddi bir durum!

Renkli iç çamaşırları giymek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Rengarenk ve capcanlı iç çamaşırlarına sahip olma fikri kulağa harika gelebilir, iç dünyamızı bu şekilde renklendirmek isteyebiliriz. Ama uzmanların dediğine göre bu hiç de sağlıklı bir fikir değilmiş. Kumaş boyaları vajina derisine zarar veriyormuş ve bu durum da çeşitli vajinal enfeksiyonlara sebep oluyormuş, özellikle de hassas bir cilde sahipseniz bu konuda çok daha dikkatli olmalısınız! Bundan böyle dümdüz beyaz pamuk iç çamaşırlarına dönüyoruz gibi görünüyor hanımlar!

Spor yaparken uygun olmayan iç çamaşırları tercih etmek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Spora giderken seçtiğiniz şortun veya taytın son derece şık ve rahat olmasına inanılmaz dikkat ediyorsunuz öyle değil mi? Ama aynı dikkati iç çamaşırınıza da gösteriyor musunuz? Biz hiç sanmıyoruz! Üstelik yanlış iç çamaşırı seçiminiz verdiği rahatsızlığın yanı sıra çeşitli sağlık sorunlarına da neden olabilir! Nefes aldırmayan ve son derece dar olan iç çamaşırları spor yaparken çok daha fazla terlemeniz ve vajinanızın her zamankinden çok daha fazla nemlenmesi nedeniyle çok daha çabuk mantar ve bakteri enfeksiyonlarına neden olur.

Spor sonrası iç çamaşırını değiştirmemek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Spor sonrası iç çamaşırınızı değiştirmemeniz nemden kaynaklı mantar ve bakteri enfeksiyonlarına neden olacağı gibi son derece rahatsız edici bir kokuya da neden olabilir. Aynı zamanda kaşınmanıza neden olacağından ötürü vajinanızda tahrişlere de neden olabilir. Bu yüzden spordan hemen sonra iç çamaşırınızı değiştirmenizde çok büyük fayda var!

İç çamaşırlarınızı kurutucuya atmak!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

İç çamaşırlarınızı yıkama sonrası kurutucuya atmak son derece kullanışlı ve kolay bir fikir gibi görünse de aslında çok kötü bir fikir. Sonuçta iç çamaşırları boşuna "hassas çamaşırlar" olarak adlandırılmıyor! Kurutucunun neden olacağı yüksek ısı iç çamaşırlarınızdaki elastik yapıyı bozacağından iç çamaşırınız vajinanız için son derece sağlıksız bir hale gelecektir. Kurutucu kullanmaktansa iç çamaşırlarınızı eski usülde kurutmanızı şiddetle tavsiye ederiz!

Yanlış deterjan kullanmak!

Diğer kıyafetlerimiz çok da özel deterjanlara ihtiyaç duymasa da genital bölgemizle birebir temasa geçen iç çamaşırlarımız için durum çok daha farklı. Kendinizi istemediğiniz sonuçlardan korumak için anti alerjik deterjanlar tercih etmenizi öneririz. Ayrıca son derece yoğun kimyasal içeren parfümlü deterjanlar da vajina için son derece tehlikeli! Sonuçta vajina son derece hassas ve çok çabuk enfeksiyon kapabilecek bir bölge!

Vücuda uygun olmayan kesimde iç çamaşırları kullanmak!

Başkalarında son derece güzel durduğunu düşündüğünüz kesimde ve tarzda bir iç çamaşırının sizde de aynı güzellikte duracağı diye bir gerçek yok! Belki de vücudunuz o kesim için hiç de uygun değildir! Yanlış kesimde iç çamaşırı kullanmanız vücudunuzu şeklini son derece kötü göstermekle kalmayıp aynı zamanda inanılmaz rahatsız edici de olabilir. Yani iç çamaşırı alışverişi yaparken vücut yapınıza göre parçalar seçmeye özen göstermelisiniz!

Kıyafetlerinize uygun olmayan kesimde iç çamaşırları kullanmak!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Vücudunuz için en iyi kesimi seçmiş olsanız da seçtiğiniz iç çamaşırı giyeceğiniz kıyafete asla ve asla uygun olmayabilir! Örneğin yüksek bel bir pantolonun içine giyeceğiniz düşük bel bir iç çamaşırı inanılmaz kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bazen güzel görünmek için rahatlığımızdan ödün vermek zorundayız yani hanımlar!

Beyaz kıyafetlerin içine beyaz iç çamaşırı giymek!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Evet daha önce renkli iç çamaşırlarının sağlığımız için hiç de iyi olmadığını söylemiştik, ama beyaz pantolonların altına beyaz iç çamaşırları giymek kadar korkunç bir şey yok! Beyaz pantolonlar diğerlerine göre içini daha çok belli ettiği için altına beyaz bir iç çamaşırı giyerek iç çamaşırımızı insanların gözüne sokmuş oluyoruz maalesef! Peki buna nasıl çözüm bulacağız? Elbette ten rengi iç çamaşırı tercih ederek!

Sürekli şekillendirici iç çamaşırları kullanmak!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Şekillendirici iç çamaşırlarının vücudunuzu son derece güzel ve estetik gösterdiği bir gerçek! Ama bu iç çamaşırlarını çok dar tercih etmek ve sürekli kullanmak çeşitli zararlara yol açabilir. Sürekli sıkıştırmaktan ötürü idrar yollarınızda problem olabileceği gibi iç organlarınıza da büyük zarar verebilir bu iç çamaşırları. Sağlığınızı düşünüyorsanız bu iç çamaşırlarını özel günler dışında çok da fazla tercih etmemelisiniz.

Çok ince iç çamaşırları kullanmak!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Dar giyinmeyi hepimiz seviyoruz! Ama hem dar giyinip hem de içine ince iç çamaşırları giyersek hiç ama hiç istemediğimiz bir görüntüyle karşı karşıya kalabiliriz. Evet, siz hangi görüntüden bahsettiğimizi anladınız bizce. Vajinanızın hiç de istemediğiniz bölgelerine yerleşen iç çamaşırlarınız dışarıdan vajinanızın tüm hatlarıyla belli olmasına neden olabilir. Bunun çözümü de elbette daha kalın kumaştan yapılan iç çamaşırlarını tercih etmek!

Yeni iç çamaşırları almamak!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Yok yeni moda, yok mevsim değişti derken kendimize sık sık yeni kıyafetler alıyoruz. Ama şimdi dürüst olalım, kaçımız tamamen kullanılamaz hale gelmeden eski iç çamaşırlarını giymeyi bırakıp yenilerini alıyor acaba? Hayır kötü görünmeyi bırakın, uzmanlara göre eski iç çamaşırları aynı zamanda çeşitli sağlık problemlerine de neden oluyor!
İç çamaşırının elastik yapısının bozulduğu ve o lastiklerin yavaş yavaş kendini göstermeye başladığı an o iç çamaşırını atmanız için en doğru an!

Kendiniz için en doğrusunu seçin!

İç Çamaşırları Hakkında yapılan Hatalar

Hem sağlığımız, hem de görüntümüz için doğru iç çamaşırını tercih etmek gerçekten çok önemli. Burada saydığımız maddeler bazılarınızı çok üzmüş olabilir ama sağlık ve güzellik her zaman aynı anda olamıyor maalesef! Güzel olacağım diye sağlığınızdan olmayın sevgili hanımlar!

Yükleniyor...